Hingama!

Hingamine …

Kas oled mõelnud, kui tähtis on hingamine?  Beebi sünnib siia ilma ning esimene, mida ta teeb, on hingamine. Tavaliselt järgneb sellele armas häälitsus, mis tundub sellel hetkel kõige kaunima muusikana siin ilmas. Edaspidi ei pööra me hingamisele enam nii suurt tähelepanu. See tundub iseenesestmõistetavana. Me lihtsalt hingame. Kujutle hetkeks olukorda, kui  Sa ei saa hingata.  …..

See olukord tundub katastroofina.  Seega hingamine võrdub eluga ning on ülitähtis. Miks me ikkagi pöörame tänamatult vähe tähelepanu sellele ülitähtsale tegevusele?  Kas oled märganud, et hirmul olles Sa peaaegu ei hinga,  vaid pigem hoiad hinge kinni. Igas ebameeldivas olukorras, ka vihasena, unustad Sa hingata, kuna oled liialt tegevuses oma emotsiooniga. Mida see Su kehale teeb? Sinu organism ei saa piisavalt hapniku ning selle tagajärg on haigus. Pikaaegne stress tekitab samuti olukorra, kus Sa tegeled pidevalt oma emotsioonidega ning unustad hingamise.

Teadlik hingamine on lahendus, mis aitab Sind  igas olukorras. See ei võta aega vaid ainult Sinu tähelepanu. 15 minutit päevas harjutamist ning Sinu enesetunne paraneb märgatavalt.

Vaata ka:

https://www.tallinnatv.eu/saade/10317/maatriks-teadlik-hingamine-2018

Parema une toob hingamine  rütmiga 2 – 8 – 4  Hinga sisse, üks, kaks, hoia hinge kinni, loe kaheksani, hinga nelja jooksul välja. Olen seda aastaid praktiseerinud.  See on tervendav hingamine, mida on soovitav 3x päevas sooritada.  Kui ei proovi, ei saa teada.

Vabastav hingamine on samuti oluline osa keha pingetest vabastamisel.  Vabastav hingamine võib avalduda erinevalt, mitte ainult nii, nagu jagatud lingis. Kord seansil osaledes ( meid oli grupp), hakkas üks osaleja hoopis naerma ning mina ka. See oli niivõrd vabastav ja lõbus. Naersime kogu seansi aja. Hea kogemus!

Rõõmsat katsetamist!