Armastuse ,viha, hirmu ja kurbuse laul

Armastuse, viha ,hirmu ja kurbuse laul

Mida see kõik meile tähendab? Oleme elus kogenud kõiki neid tundeid ning kindlasti mitte ühe korra. Milline nendest tunnetest on Sinu elus olnud domineeriv ja kuidas see on  suures plaanis Sinu valikuid mõjutanud? Mis nende tunnete all veel peidus on? Millised on need nähtamatud  lülitid, mis neid tundeid ja emotsioone esile kutsuvad ja miks nad sedasi  meid mõjutavad? Kuidas Sa tajud maailma, mis on meie ümber, meie kohal ja meie sees? Inimene kasutab igapäevases elus haistmist, kompimist, maitsmist, kuulmist, nägemist. Milline nendest meeltest on dominantne? Kuidas luua endale meelepärane elu, mida saab nautida kõrge vanuseni? Küsimusi on palju, vastus on vaid üks: Õpi tundma iseennast, seda MINA, kes sa päriselt oled, seda MINA, kes on üdini aus iseenda ja teiste vastu, seda  MINA, kes armastab päriselt iseennast ja suudab jagada ja vastu võtta armastust.

Suur rõõm on tõdeda, et järjest enam noori inimesi on asunud eneseotsingu teele.   Põhitõed, mis juhivad indiviidi läbi elu, ongi meelepärase elu vundament.  Kõik tunded ja emotsioonid meie elus on olulised, ükski pole vähemtähtis. Olukorras, kus mingi emotsioon meie meeltes  domineerib  on tasakaal rikutud. Me soovime oma ellu harmooniat, rahu, teineteisemõistmist.                                                     Kuidas luua oma ellu harmooniat?

Kahtlemata toob elukogemus kaasa palju teadmisi, kuid see on üpris pikk aeg. Me soovime elada täisväärtuslikult ning harmooniliselt kohe praegu. Ilmselgelt on igaüks kogenud oma eluteel takistusi ning hakanud otsima süüdlasi, miks kõik ei läinud nii nagu soovisid. Tegelikult eksisteerivad salajased seadused, mida me kõik oleme tundnud ning mida uskumustena endas kandnud. Näiteks: „ Ära tee teisele seda, mida Sa ei taha, et Sulle tehakse“.  Selge ja lihtne uskumus, mis töötab! Seda uskumust tasub järgida, nagu ka arusaama, et enne, kui midagi välja ütled, lase see läbi kolme filtri, milleks on: tõde, heasüdamlikkus ja vajalikkus. Kui see, mida tahtsid öelda vastab nendele nõuetele, ütle välja. Sedasi ei kahjusta Sa kedagi. Kuid siiski, emotsioonid on need tegelased, kes tihtipeale meid juhtida soovivad ning emotsiooni ajel tehtud otsused ei pruugi alati õiged olla. Kuidas tunda ära oma seisundit ning aru saada, kes või mis hetkel meid juhib?. Selleks võta korraks aeg maha, eemaldu seltskonnast, kui Sa pole üksi ja hinga mõned korrad sügavalt sisse ja välja. Luba hetkeemotsioonil lahustuda ning küsi endalt, mis on see, mis Sind praegu käivitas. Vastus tuleb kindlasti, kas mõtte või mõne märguande näol, tulemata see ei jää. Kui aga vajad oma elu puzzle kokkupanemisel abi, pöördu holistikute poole. Ka mina olen üks neist.

Parimate soovidega Sirje

Holistilise regressiooni terapeut

Praktiseerinud aastast 2017

Hingeaed.ee