Taassünd

Taassünd

 

Kas oled mõelnud sellele, kuidas mõjutab Sind ja Sinu elukäiku looteaeg?  Õnneks pööravad tänased tulevased emad piisavalt palju tähelepanu oma kõhubeebile, kuid siiski. Ühiskond surub peale oma hirme, küll pandeemia, küll sõjaohtu kuulutades. Kuidas see kõik lootele mõjub? Ema emotsioonid mängivad lapse tulevases elus suuremat rolli, kui oskame arvata. Miks mõnel inimesel elus kohe üldse ei vea ja teisel laabub kõik suurepäraselt?  Kuidas mõjutab meid ettemääratus või on valikud siiski meie endi teha? Kuidas leida iseennast, kui peas tiirlevad negatiivsed mõtted? Kuidas õpetada noortele emadele iseendale kindlaks jäämist, positiivses võtmes elamist, et poleks lapse hilisemas elus vaja teha vigade parandust? Uskumatult palju on noortes rahulolematust just enda suhtes. Millest see kõik alguse saab? Miks paljud  kenad noored naised/ mehed   pole iseendaga rahul, vaid leiavad, et nad pole piisavalt head? Miks nii mõnigi leiab, et on kuidagi süüdi või et teda pole oodatud, et pole sidet emaga või et ma pole tahetud, ma olen pettumus, keegi ei vaja mind, ma olen koormaks, ma pole väärt , ma pole piisav jne.

Oled Sa mõelnud, kuidas mõjutas Sind Sinu saabumine siia maailma? Mida Sa tundsid, kuidas mõjusid Sulle ämmaemanda käed, kuidas tundis ennast sellel hetkel Sinu ema, milline energia ümbritses Sind sünni hetkel või milline oli Sinu esimene mõte sündides. Võib-olla Sinu sünd oli kuidagi takistatud või kiirustas ämmaemand Sinu ema mingil põhjusel? Kuidas kulges Sinu sünnijärgne päev? Kas said olla oma ema juures või hoopis viidi Sind kusagile teise ruumi? Milliseid emotsioone Sa kogesid? Kas uudishimu ja  põnevust  või hoopis hirmu ja ebameeldivustunnet? Nii palju emotsioone võis sellel päeval Sind läbida. Sinu alateadvus teab ja mäletab.

Alateadvus on nagu tohutu varalaegas, kuhu on salvestatud Sinu Lugu. Seal on mälestusi, mida pigem unustaks ( need on peidetud hästi sügavale ), on mälestusi, mida meenutad meelsasti. Holistiline teraapia võimaldab piiluda sellesse varalaekasse ning vajalikud mälestused taaselustada ning töödelda. Me elame siin, et olla õnnelikud. Kuidas oleks elu ilma süütundeta, hirmuta, pettumuseta? Tundub mõnus, kas pole?

Kindlasti on Sinu mälestustega seotud Sinu vanemad. Praegu, kui oled juba täiskasvanu, tasub uurida oma vanemate käest, milline oli Sinu saamise lugu. Vahel segavad uskumused meie meeli ning ei lase tõel särada. On üsna kindel, et Sinu ema, kes oli Sinu sündimise  päeval ehk samuti veidi ärev ja hirmul, ootas  kohtumist Sinuga.  Palu oma emal seda aega meenutada, sest  see teadmine on Sinu jaoks oluline. Meie emad andsid endast parima sellel hetkel, nii nagu oskasid ja suutsid  ning kindlasti  soovisid nad, et kõik sujuks hästi. Vahel lihtsalt läheb teisiti, kui oled plaaninud. Vahel teeme halbu valikuid, mis omakorda võib olla seotud meie saamislooga.

Meile on antud võimalus teha valikuid ning seega, mitte kunagi pole hilja iseendaga tuttavaks saada.  Alateadvus teab ja mäletab ning on vaimustav iseennast tundma õppida. See on nagu puzzle kokkupanek. Kui oled leidnud ja paigaldanud viimase tüki, tunned ennast terviklikuna, täiuslikuna, õnnelikuna, rahulolevana ka iseendaga koos olles.

Luba endale olla Sina Ise ning Sa märkad, kuidas maailm Sinu ümber muutub, sest Sina oled muutunud.

 

Sirje Sikmann

Holistilise regressiooni terapeut

56455685