Kas elumuutus on võimalik ka kuldses eas?

Minu tutvus holistilise maailmaga algas instituudi logost.

Sellel 2013. aasta hilissügisel, kui tundsin, et maailm minu ees on kui kuristik (lühikese perioodi jooksul olin matnud kolm endale kallist inimest, nende hulgas minu abikaasa) ning minu jaoks ei ole enam päikest ega rõõmu, avastasin arvutiekraanilt imelise logo. See sini-puna-valge värvide kombinatsioon kõnetas mind.

Ma ei olnud sellisest instituudist midagi kuulnud. Õpihimulise inimesena läksin koheselt instituudi kodulehele uurima, mida huvitavat seal pakutakse. Mida rohkem ma lugesin, seda enam sai mulle selgeks, et just see on vastus minu appikarjele.

Esimesse gruppi ma ei pääsenud, järgmisesse sain sisse. Algas minu imeline teekond iseendani.

Olin eelnevate aastate jooksul teinud tutvust erinevate esoteeriliste praktikatega. Mind on alati paelunud see, mis silma eest varjule jääb. Holistika tundus olevat raam minu eelnevate teadmiste ja kogemuste ümber. Minu jaoks on oluline, et instituut on ametlik õppeasutus ning kutseeksami sooritanu saab kutsetunnistuse.

Siiski tunnistan, et see, mida instituudis aastate jooksul õppisin ja kogesin, oli palju enam kui oskasin oodata. Mulle sai selgeks, et ei tea ma veel midagi ning tunnistan, et see teekond ei ole alati olnud roosiline.

Olen õnnelik, et selle teekonna ette võtsin ja läbisin. Jah, tänasega võin öelda, et läbisin ja sooritasin edukalt kutseeksami. See oli enese leidmise ja -ületamise teekond, läbi arhetüüpide, läbi emotsioonide, avastamiste ja armastuse. Olen piiritult tänulik sellele sini-puna-valgele logole, mis juhatas mind õigele teele.

Tunnen teisi aidates ennast tänulikuna, et mulle on antud võimalus, mis siis, et alles nüüd. Kunagi ei ole hilja, pealegi on igal eluetapil oma aeg ja koht. Läbi kannatuste me muudame oma teekonda.Olen kogenud surma hingust, leina sügavust, vaimset vägivalda, reetmist ja hingevalu ning materiaalset kaotust, ometi ma tulin sellest välja, ma valisin ELU, ma valisin Holistika Instituudi.

Innustan kõiki, kes tunnevad vajadust oma elus muudatusi teha, alustama iseendast, sest kui muudad ennast, muutub ka maailm Sinu ümber. Holistika Instituut on õige koht iseenda parima väljaande leidmiseks. Instituuti astudes on kõik nagu roosinupud – suletud, kinnised, endassetõmbunud, igaühel kaasas oma elukogemuse „seljakott“. Esimese õpiaastaga avanevad kõik roosinupud ning muutuvad kauniteks õiteks. “Seljakotid“ saavad lahti pakitud, eluraskused läbi töötatud ning tulemuseks oled SINA ISE, päris SINA, ilma maskideta, ilma valehäbita.

Minu teejuhiks sai minu räbal hingeline seisund, mis otsis väljapääsu ja nagu öeldakse: „Küsi ja Sulle antakse“. Küllap oli minu soov, palve või küsimine toetatud tugeva seesmise tundega, seetõttu tuli ka vastus logo näol minu arvutiekraanile. See oli märk, mis suunas mind iseendaga tegelema.

Millised on muutused, mis minus on toimunud?

Kõige paremini saaksid sellele küsimusele vastata minu lähedased. Olen tasakaalukam, rahulikum, püüan elada loodusega kooskõlas, märgata märke, sümboleid, sünkroonsusi, ei ärritu enam oluliselt millegi peale, vaid jälgin oma tundeid kõrvalt ning analüüsin rahulikult. Oma tunnete jälgimine on meeldiv tegevus, selle ajal oled kohal, see on nagu kahekõne. Ise küsin, ise vastan ja tulemuseks on rahulolu enda ja ümbritsevaga.

Minu teekond iseendani jätkub, see on mõnes mõttes nagu Tallinna linn, mis kunagi valmis ei saa ja ongi tore! Pidev areng hoiab vaimu värske.