Järg jutustusele: “Sinu elu illusioon”

LOOJA

 

Oled avastanud oma tõelise MINA. Sa tajud maailma enda ümber ja enda sees. Armastus Sinu sees on paisunud nii suureks, et see suunab Sind looma midagi suurt ja erakordset, midagi Sulle ainuomast. Sa tunnetad ennast osana Universumist ja soovid anda oma panuse kaasloomisesse. Sinust saab LOOJA. Loojana Sa tunnetad oma keha paremini kui eales varem, Su tajud avarduvad, Su Hing ihkab korda saata midagi suurt ja enneolematut. Sind haarab tegutsemise  Kirg.                                                                                                      Mingil hetkel Sa mõistad, et see, mida Sa lood ei puuduta üksnes Sind, vaid kogu ühiskonda. Me kõik oleme seotud härmaniitide kaudu ning meie  emotsioon, sõna või tegu muudab midagi meie ümber ja sees. Küllap siit ka soovitus olla positiivne, et saada tagasi just positiivset tagasisidet. On ju teada-tuntud väljend: „ Ära tee teisele seda, mida Sa ei taha, et Sulle tehakse“. Ja see on sulatõsi! Võtab aega, mis võtab, kuid see tuleb ringiga tagasi, kasvõi kümne aasta pärast,  kui just tegija või lausuja pole vahepeal ise selgusele jõudnud ning asjad ära korraldanud.

Mis on see, mida Sa lood? Igaüks meist on eriline ja ainulaadne, nii ka looming. Keegi tunneb tugevat soovi luua midagi oma kätega, olgu see siis maal, puutöö, voolimine, käsitöö või mida iganes. Sa lood ja tunned rõõmu oma loomingust ning valmistad sellega rõõmu oma kaasteelistele. Energiavahetus annab Sulle uue impulsi edasi tegutsemiseks. Kellegi looming on kodu sisustamine, laste eest hoolitsemine, enda keha eest hoolitsemine. See kõik on muutunud eriti aktuaalseks ning Sa tegutsed päevast päeva, olles loomingulises tuhinas ning saades üha uusi impulsse.

Loovus on hästi elatud elu vundament. Kahtlemata sõltub palju sellest, kas Sa suudad olla kõrgemal ühiskondlikust ja kollektiivsest survest ning jääda truuks iseendale. Tihti võivad ühiskondlikud normid saada loovusele komistuskivideks. Kuidas seda vältida? Enesekindlus on see, mis olukorra päästab.

Me loome oma elu valikutega ning siin muutub oluliseks Sinu kehatunnetus. Sa ju saad kohe aru, kui midagi on valesti, eriti, kui oled peaaegu valmis tegema vale otsust. Sa võid tunda kõhus ( päikesepõimiku piirkonnas) imelikku survet. Su keha annab Sulle märku!  Siinkohal tuleks oma otsus üle vaadata ning leida uus lahendus.                                                                                                                                 Looja arhetüübi aktiveerumisel võime tunda vaheldumisi ülevoolavat rõõmu ja ahistavat hirmu.

Kuidas seda hirmu vältida? Sina oled oma ELU LOOJA ning Sinu käes on võim oma elu korraldada. Kasuta oma kujutlusvõimet. Unista suurelt ja lapselikult, pane paika iga detail ja naudi lõpptulemust. Ela oma elu nagu filmis, kus Sa oled peategelane või maali oma elu lõuend, mis on eriti kaunis. Kõik, mis tuleb hinget, saab teoks, kõik, mida südamest soovid, tuleb Su ellu. Usu oma võimetesse ja kõik saab korda!